To nejdůležitější pro dobrý start do života

Každé dítě si zaslouží šanci na zdraví

Klíčem k záchraně dětí, které umírají zbytečně, je dostatek zdravotnických zařízení, odborného personálu a vybavení, které bude snadno dostupné co největšímu počtu obyvatel. Přitom například v Somálsku připadá jeden lékař či sestra na 10 tisíc lidí, ve Středoafrické republice jsou to tři doktoři. Navíc miliony matek v těchto zemích i jinde jsou v těhotenství podvyživené a jejich děti mají velmi nízkou porodní váhu. 

 Více než 20 procent dětí umírá právě na to, že se kvůli podvýživě matky nemohly dostatečně vyvinout. 

Například v Bhútánu, kam poputuje část výtěžku kampaně Dobrý start do života, se velká část dětí rodí předčasně a kvůli odlehlosti některých regionů se počet zemřelých miminek dá jen odhadovat. 

Ve Rwandě je situace podobná: až 38 % dětí se rodí nedonošených, některé váží méně než kilogram. Důvodem jsou infekce, hornatý terén i to, že ženy až do poslední chvíle pracují na poli. Například nemocnice v Ruhengeri pečuje o 700 tisíc lidí z celého okresu a každý den se v ní narodí asi 20 dětí. Nemocnice soustředí jen komplikované případy, proto je až 40 % porodů vedeno císařským řezem. U něj jsou obzvláště důležité hygienické podmínky na sále a vyškolený personál. 

Kolik stojí dětský život?

  • 3 dávky očkovací látky proti neonatálnímu tetanu pro těhotnou ženu, včetně jehly a boxu pro bezpečnou likvidaci biologického materiálu - 13 Kč
  • Sterilní souprava porodní asistentky pro jeden bezpečný porod - 110 Kč
  • Páska pro identifikaci novorozence - 2 Kč
  • Kostka mýdla - 3,30 Kč
  • Hřejivá deka - 156 Kč
  • Registrace novorozence, včetně zkráceného rodného listu - 25 Kč
  • Základní antibiotika vhodná pro novorozence - 8,30 Kč
  • Proočkování jednoho dítěte (kompletní očkovací dávky proti tuberkulóze, černému kašli, spalničkám, tetanu, dětské obrně a záškrtu, jednorázové jehly, chladicí box) - 600 Kč
Dobrý start do života pro jedno dítě stojí 918 Kč.

Zachránit dětský život nikdy nebylo jednodušší.

Cílem této kampaně je získat částku 918 000 Kč, která zajistí pomoc pro 1 000 dětí.

Pomozte ještě dnes!